Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2023-12-061878.85 €/oz Ag2023-12-0622.39 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Auksas ar sidabras?

   Pastaraisiais metais daugelis investuotojų, dažniausiai mažesni, pirmenybę teikia investicijoms į "mėnulio metalą" - sidabrą. Viena vertus, taip yra dėl to, kad investavimas į sidabrą suteikia daug didesnį ir greitesnį kapitalo augimą, nei investavimas į auksą, nes sidabro kainų augimo tempas yra beveik du kartus greitesnis nei aukso kainų. Kita vertus, investuotojų perėjimas nuo aukso prie sidabro buvo nulemtas ir to, kad sidabro kaina vis dar yra gana prieinama smulkiems investuotojams visame pasaulyje. Nenuostabu, kad visuomenėje sakoma, kad sidabras yra "auksas vargšams". Laikui bėgant, kuo daugiau dalyvių tauriųjų metalų rinkoje bus palankesni sidabrui, tuo daugiau bus pripūstas spekuliacinis komponentas realios kainos "jaunesniojo brolio" aukso.

    Brangiųjų metalų augimo ciklas baigėsi 2011 m. pabaigoje. Nuo 2012 metų sidabro kaina palaipsniui mažėja. Ateityje pagrindinė varomoji jėga, skatinanti tauriųjų metalų, įskaitant sidabrą, kainų kilimą, ir toliau bus "blizgus metalas" - auksas.

Kiekvienas reikšmingas pasaulio aukso kainos augimas, neišvengiamai augina ir kitų tauriųjų metalų ir retų žaliavų kainas.

   Remiantis įvairiais skaičiavimais žmonijos istorijoje buvo išgauta apie 180 000 tonų aukso ir 1 800 000 sidabro. Taigi dabar kiekybinis santykis sidabro ir aukso pasaulyje yra apie 10:1. Per pastaruosius kelerius metus vidutinė sidabro gavyba per metus sudaro maždaug 18 000 tonų, o aukso 2600 tonų.    Taigi vidutinis sidabro ir aukso gavybos santykis šiandien yra maždaug 7:1. Tai reiškia, kad dabar yra aiški tendencija - mažinama proporcija bendro iškasamo žmonijos istorijoje aukso ir sidabro apimtis nuo 10 iki 1 ir 9 iki 1, ir t.t. Minimaliausias kainos santykis tarp sidabro ir aukso per pastaruosius 15 metų buvo 1:45 - 2011 metais.

   Didžiausia sidabro ir aukso kainų proporcija buvo užfiksuota praėjusio amžiaus 90-ųjų pradžioje maždaug nuo 1 iki 100. Rekordiškai mažas santykis 1:16 buvo stebimas tik kelias dienas 1980 metais. 2011 aukščiausia sidabro kaina buvo labai arti piko kaip ir 1980 m.Tada trumpam sidabro kaina pakilo iki - 48,7 $ už trojos unciją.

    Neatsižvelgiant į juvelyrikos pramonę, pagrindinis skirtumas tarp sidabro ir aukso yra dar ir tai, kad "Mėnulio metalas" daugiau pramoninis nei auksas. Pastaraisiais metais apie 55-60% iškasamo sidabro panaudojama įvairių pramonės šakų poreikiams, o aukso tik 12-15%. Sidabras daugiausiai naudojamas: elektronikos, chemijos pramonės, medicinos, fotografijos srityse, saulės kolektoriams, mobiliesiems telefonams, aprangos gamybai ir t.t. Kaip matyti sidabro panaudojimas pramonėje yra gana platus ir nuolat papildomas naujomis pramonės sritimis, kuriose jis naudojamas. Ekspertai teigia, kad net ir stipriai išaugusi sidabro kaina neprivers pramonės atsisakyti šio metalo naudojimo.

    Sidabro kaina ateityje bus nustatoma, atsižvelgiant į pasaulio ekonomikos vystymąsi ir aukso kainą. Pagrindinį poveikį aukso ir sidabro kainai per ateinančius metus turės Jungtinių Valstijų ekonominė politika - nekontroliuojamas pinigų masės augimas ir nacionalinė skola - dolerio infliacija. Taip pat didelę įtaką sidabro kainos augimui ateityje turės sidabro supirkimas pramoniniams tikslams, vykdomas Kinijos.

   Šiuo metu ir ateityje, šios priežastys daro sidabrą labai patrauklia investicija, tačiau tai reikėtų vertinti atsargiai ir nepamiršti, kad "Mėnulio metalo" - sidabro kaina yra labai priklausoma nuo "Saulės metalo" - aukso kainos.

 

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika