Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2023-12-031903.86 €/oz Ag2023-12-0323.40 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

INVESTAVIMAS Į AUKSĄ

   Auksas - tai gera investicija. Istorija jau daug kartų įrodė, kad investicijos į auksą suteikia visiems žmonėms galimybę apsaugoti savo turimas santaupas nuo didelių finansinių sukrėtimų. Vykstant dideliems finansiniams neramumams, žmonės praranda savo santaupas, sukauptas per visą gyvenimą. Jie mato kaip nuvertėja jų turimi pinigai, žlunga pensijų fondų programos. Išmintingi žmonės visada laikydavo dalį savo turto grynojo aukso pavidalu (monetos, luitai ir kt.).  Tai padėdavo išvengti didesnių praradimų ir išsaugoti bent jau dalį savo turto sudėtingu laikmečiu. Kas yra dar svarbiau - dažnai auksas leisdavo išgelbėti ne tik turtus, bet ir žmonių gyvybes.

   Auksas - tai pasaulinė valiuta, kuri perkama ir parduodama visame pasaulyje. Būtent auksas daugelyje šalių sudaro didžiąją finansinių rezervų dalį. Grynasis auksas yra teisingas būdas diversifikuoti savo investicijas, juolab investicinio aukso pirkimas ir pardavimas nėra PVM apmokestinamas. Be to, taip investuojant Jums nereikės mokėti valdymo, pervedimo ir kitokių mokesčių Jūsų turto valdytojams.

   Investuoti pinigus į auksą ir kitus tauriuosius metalus kai kuriems žmonėms vis dar atrodo keistas ir nesuprantamas dalykas. Taip yra dėl to, kad pačios galingiausios finansinės institucijos pasaulyje labai nori ir toliau kontroliuoti paprastų žmonių finansinę gerovę. Jie įtikina žmones tam, kad padidintų savo kapitalą valdant jų pinigus, o laikui bėgant pinigai ir nuvertėja.

  Toliaregiški žmonės, kurie perkėlė savo pinigų santaupas į saugų prieglobstį - auksą ir į kitus tauriuosius metalus galės pasinaudoti šio perskirstymo vaisiais. Jie ne tik išlaikys santaupas, bet taip pat ir toliau didins savo kapitalą ir gerovės lygį.

   Priklausomai nuo Jūsų turimo turto ir gaunamų pajamų dydžio, o taip pat nuo investavimo įgūdžių, rekomenduotina investuoti į investicinį auksą* nuo 5% iki 25% Jūsų bendro finansinio turto. Tačiau:

» neinvestuokite į grynąjį auksą skolintų lėšų;

» kadangi auksas yra ilgalaikė investicija (ne mažiau 5 metų), susieta su Jūsų gyvenimo ir/ar rinkos ekonominiu ciklu, todėl nerekomenduotina pirkti grynąjį auksą siekiant trumpalaikių spekuliacinių tikslų**;

» pastaruosius metus aukso kaina kilo dėl labai skirtingų faktorių. Tačiau tai nėra garantija, kad taip vyks visada. Kiekvienas, atsižvelgdamas į savo patirtį, turimą turtą ir pajamas bei tikslus, - pats turėtų priimti jam tinkamiausią sprendimą.

   Investuojant pinigus į auksą bet kuriam pradedančiajam investuotojui reikėtų susidaryti aiškų veiksmų planą. Pagrindinis dalykas, ką jums reikia nuspręsti, kam jūs investuojate į auksą, koks galutinis šio plano tikslas. Geras investicijų planas - kelias į būsimą sėkmę.

   Auksinių ar sidabrinių monetų kolekcionavimas - tai ne tik hobis, bet ir pelninga ilgalaikė investicija. Monetų kaina gali augti ne tik dėl aukso ar sidabro pabrangimo, bet ir su laiku įgyjamos numizmatinės vertės. Tai gali tapti gražia tradicija, kuri perduodama kitoms kartoms.

  Yra daug Jums įdomių monetų tematikų - tam tikros šalies istoriniai įvykiai, valdovai, Rytų kalendoriaus ženklai ir kt. Kasmet yra išleidžiamos vis naujų tematikų monetos ar papildomos jau esamos kolekcijos. Monetų skaičius visada būna ribotas, o kaina paprastai didesnė nei nominalo kaina nurodyta monetoje.

  Prieš pradedant kolekcionuoti monetas - rekomenduotume nuodugniai išnagrinėti Jūsų pasirinktą kolekcionavimo temą, pasitarti su šios srities specialistais bei įvertinti savo finansinius resursus.

* Investiciniu auksu laikoma (LR PVM įstatymas, 4 skirsnis):

› ne mažesnio kaip 995/1000 grynumo aukso luitai, plytelės ir plokštelės, pripažįstami tarptautinėse tauriųjų metalų rinkose, jeigu tokio luito, plytelės ar plokštelės masė ne mažesnė kaip 1 gramas;

› ne mažesnio kaip 900/1000 grynumo ir nukaldintos vėliau negu 1800 metais aukso monetos, kurios yra arba buvo naudojamos jų kilmės valstybėje kaip atsiskaitymo priemonė ir paprastai yra parduodamos už kainą, neviršijančią monetoje esančio aukso rinkos vertės daugiau kaip 80 procentų.

** Siekiantiems trumpalaikių spekuliacinių tikslų rekomenduotume pasidomėti alternatyviais investicijų į auksą arba kitus brangiuosius metalus būdais - akcijomis arba biržoje kotiruojamais fondais. Egzistuoja pakankamai didelis pasirinkimas didžiausiose biržose kotiruojamų išgaunančių ir/ ar apdorojančių auksą ir/ ar kitus tauriuosius metalus kompanijų. Ir nors tokia investicija nebūtų visiškai analogiška investavimui į grynąjį auksą, tačiau šių kompanijų ar fondų vertė dažniausiai koreliuoja su aukso arba kitų tauriųjų metalų kaina. Norint diversifikuoti riziką nereikėtų rinktis konkrečios kompanijos akcijų - tokiu atveju geriau tiktų atitinkamas indeksas (XAU, HUI, GOX, JSE Gold ar kitas) arba su juo susietas fondas ETF (angl. Exchange Traded Fund). Ko gero populiariausieji iš ETF yra SPDR Gold Shares (GLD) ir iShares Silver Trust (SLV).

 

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika