Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-04-172240.46 €/oz Ag2024-04-1726.76 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Latvijos moneta, skirta "Kuršių karaliai", 2018

Latvijos moneta, skirta "Kuršių karaliai", 2018

83.00

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Slapukų ir privatumo politika būtini laukai
Kodas:
SCKMRAG140
Svoris:
22.0000000 Kg.
Sandėlyje:
1
Metalas / Praba:
sidabras / 925
Masė:
22 g
Diametras:
35 mm
Kilmės šalis:
Latvija
Tiražas:
2 500
Rekomenduojama:
dovanojimui, kolekcionavimui, investavimui
Komplektacija:
dėžutė, sertifikatas
Statusas:
yra sandėlyje

 Averse

Dokumento fone centre – raitelis su plunksna skrybėlėje, kardu ant šono ir vėliavėle rankoje. Monetos apačioje centre dedamas dokumento antspaudas, o kairėje ir dešinėje nuo jo atitinkamai puslankiu – metai 2018 ir užrašas 5 eurai.
Reverse
Kolonėlė Penika su Koninciemo herbu pavaizduota vertikaliai išilgai monetos skersmens; kairėje ir dešinėje nuo jo – moteris tautiniais kostiumais ir vyras su kardu. Fone iškalti septynių laisvųjų Kuršlandės kaimų pavadinimai: KALEI, ZEMELI, VIESALGI, KONINI, PLIKI, DRAGOUNI ir SAUSGAI. Monetos apačioje puslankiu yra užrašas KURŠU ĶONIŅI.
kraštas
Krašte yra užrašai LATVIJAS BANKA ir LATVIJAS REPUBLIKA, atskirti rombiniais taškais.
1230 m. karaliaus Lammekinus Rex, atstovaujančio kuršių daugumai, ir įgaliotojo popiežiaus legato atstovo susitarimu nustatyta, kad kuršiai turi dalyvauti kovose su pagonys; jie turėjo teisę būti laisvi tol, kol liko katalikai. Sutartis buvo trumpalaikė, nes religinės jėgos ir Livonijos ordino įtaka bei galia keitėsi; tačiau buvo įtvirtinta laisvės tradicija. Pirmą kartą Kuršių karalių titulas Penikiui federalinėje sutartyje buvo suteiktas tik 1504 m., o pirmasis toks dokumentas Tontegodai buvo išduotas jau 1320 m. Kuršių karaliai buvo kuršiškiai, gyvenę septyniuose laisvuose kaimuose. Konini, Kalei, Pliki ir Žiemelino Turlavos parapijos, Rumbos Dragūnų parapija, Snepelio parapija Viesalgiin ir Paduros parapija Sausgaliin. Būdami vasalai iš Livonijos ordino gaudavo žemes ir privilegijas.
 Kuršių karaliai privalėjo dalyvauti kovose su žirgais ir ginklais, ginant Livonijos ordiną. Jie taip pat tapo pasiuntiniais, vertėjais, sekretoriais, staliais, kalviais ir kitais amatininkais ir buvo atleisti nuo korvijų ir pareigų. Kuršių karaliai žemę dirbdavo patys arba padedami ūkio darbininkų, o žemę paveldėjo jų sūnūs.
Net ir sunkiais laikais kuršių karaliai sugebėjo išlaikyti asmeninę laisvę ir nepriklausomybę. Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystės laikotarpiu (1561–1795) nukentėjo Kuršių karalių teisės, nes jiems nebuvo taikomos neribotos vasalų nuosavybės teisės į žemę, o XVII a. užsiregistravę nuomotojai; tačiau jie išlaikė žemės savininkų teises į ieškinį ir medžioklės teises.
Kuršių karaliams atminti Lietuvos bankas skiria kolekcinę monetą. 
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika