Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-04-172243.32 €/oz Ag2024-04-1726.79 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Latvijos moneta - AKMENS moneta, 2011

Latvijos moneta - AKMENS moneta, 2011

89.00

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Slapukų ir privatumo politika būtini laukai
Kodas:
SCKMRAG138
Svoris:
31.0000000 Kg.
Sandėlyje:
1
Metalas / Praba:
sidabras/925
Masė:
13.6 g. (AG)
Diametras:
35.00 mm (centrinis diskas: 22.00 mm)
Kilmės šalis:
Latvija
Tiražas:
7 000
Rekomenduojama:
dovanojimui, kolekcionavimui, investavimui
Komplektacija:
dėžutė, sertifikatas
Statusas:
yra sandėlyje

 Monetos averse ant sidabrinės juostelės išgraviruotas šviečiantis žodis LATVIA, atitinkantis latvių raštą. Granitinė monetos šerdis ir tekančios saulės spinduliai simbolizuoja gyvenimo džiaugsmą ir tikėjimą tvirtumu.
Gausus granito atspalvių asortimentas yra lauko špatas, kvarcas ir spalvoti mineralai.
Monetos reversas – poveržlė iš taškuoto granito, tarsi sidabrinis diržas, juosia rėmą su latviškais užrašais. Apvalus šių ženklų išdėstymas demonstruoja griežtą dinamiką ir programavimą: viskas vystosi nuo paprasto iki sudėtingo. Straipsnio raidos motyvo idėja pasiskolinta iš legendinės Lielvardės juostos, įtrauktos į Latvijos kultūros kanoną. Latvių tautosakoje diržui priskiriami magiški sugebėjimai saugoti ir užtikrinti tiek gamtos, tiek žmogaus vaisingumą. Joninių juostos pynimas Joninių išvakarėse tikriausiai simbolizavo tvarkos atkūrimą žemiškajame gyvenime.

kraštas
Du taškais atskirti užrašai LATVIJAS BANKA.

 Monetos pavadinimas nukelia į priešistorinius laikus, į akmens amžių, kai dėl didžiulio Europos restruktūrizavimo proceso iš žemės gelmių išmestos uolienos (įskaitant granitą) atvėso ir suformavo mantiją. ir žemės pluta. pluta. Latvijoje šios uolos glūdi giliai ir saugo jas nuo stiprių žemės drebėjimų, tad galima sakyti, kad turime tvirtą pagrindą po kojomis.

Apledėjimas iš Skandinavijos pamažu buvo stumiamas žemyn į pietus, o į Latviją buvo atgabenti nekalti dideli akmenys, iš kurių brangiausi vadinami rieduliais.

Akmenims dažnai buvo suteikiama ypatinga energija.

Akmuo visada užėmė svarbią vietą Latvijos sodybos kasdienybėje ir darbe. Tai buvo kertinis akmuo arba kertinis akmuo statant namą, girnos buvo amžinas įrankis, tačiau granito grindinys dengia ir romantiškas senamiesčio gatveles. Baltų tautų mentalitete akmuo visada turėjo giliai simbolinę reikšmę – amžinybę ir belaikiškumą. Kita vertus, glaudus žodžio granitas ryšys su amžinąja žemdirbių reikšme (lot. granum – grūdai) verčia susimąstyti apie įvairias derliaus apraiškas. Šį kartą granitas išplečia piniginio meno ribas. 

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika