Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2023-12-051873.14 €/oz Ag2023-12-0522.52 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Ką nutyli finansų konsultantai

2016 m. SPALIS, INVESTUOK žurnalas

 

  Dažnai tenka girdėti klausimą „kur slypi aukso vertė?“ Norint atsakyti į šį klausimą reikia užduoti kitą klausimą – „kas yra pinigai?“ Deja, dauguma žmonių galvoja tik apie tai, kiek jie turi pinigų ir kaip jų daugiau uždirbti. Kas yra pinigai, paprastai susimąstoma tik tada, kai ištinka infliacija arba hiperinfliacija, kai pinigai nustoja funkcionuoti ir sparčiai praranda vertę.

 

KAIP (NUO KO) PRADĖTI INVESTUOTI Į AUKSĄ

  Ekonomikos vadovėliai dažniausiai nurodo keletą pinigų savybių: tai mainų priemonė, vertės matuoklis, „vertės saugotojas“, dalumas, apyvartos patogumas. Mainų priemonė – svarbiausia iš minėtų savybių. Gamyba ir įvairių prekių mainai (išskyrus paprasčiausius) būtų neįmanomi be pinigų – mainų priemonės. Šimtmečius visame pasaulyje žmonės auksą naudojo kaip vertės saugotoją ir draudimą nuo popierinių pinigų perkamosios galios sumažėjimo bei politinių ir ekonominių veiksnių.

  Pagrindinis investavimo principas – diversifikavimas ir rizikos valdymas. Paprasčiau tariant, negalima dėti visų kiaušinių į vieną krepšį. Istorija mus moko, kad finansų rinkos žlugimas – taisyklė, o ne išimtis, todėl jei jūs iš anksto nepaskirstėte savo santaupų ir investicijų į skirtingus „krepšius“, rizikuojate prarasti viską.

  Tinkamai suformuotas investicinis portfelis turėtų apimti įvairių rūšių akcijas, nekilnojamąjį turtą, obligacijas, grynuosius ir, žinoma, nuo 5 iki 20 % investicinio portfelio turi būti investuojama į auksą.

  Pirmiausia nuspręskite, kokia forma norėtumėte pirkti auksą – fizinį ar vertybinius popierius, susijusius su auksu. Norite spekuliuoti, investuoti ar taupyti? Ar jus domina trumpalaikės spekuliacinės aukso pozicijos? Jūsų investicija yra trumpalaikė, vidutinė ar ilgalaikė? Jūs diversifikuojate (didinate savo investicinį portfelį), saugote savo santaupas ar perkate auksą kaip finansinio draudimo formą?

 

 

 

KAS PRISKIRIAMA INVESTICINIO AUKSO MONETOMS IR LUITAMS

  Investicinio aukso sąvoka pagal Lietuvos Respublikos PVM įstatymą (2002 m. kovo 5 d. IX-751), KETVIRTASIS SKIRSNIS. INVESTICINIO AUKSO APMOKESTINIMO PVM SCHEMA

111 straipsnis. Šio skirsnio nuostatų taikymas

1. Taikant šio skirsnio nuostatas investiciniu auksu laikoma:

1) ne mažesnio kaip 995/1000 grynumo aukso luitai, plytelės ir plokštelės, pripažįstami tarptautinėse tauriųjų metalų rinkose, jeigu tokio luito, plytelės ar plokštelės masė ne mažesnė kaip 1 gramas;

2) ne mažesnio kaip 900/1000 grynumo ir nukaldintos vėliau negu 1800 metais aukso monetos, kurios yra arba buvo naudojamos jų kilmės valstybėje kaip atsiskaitymo priemonė ir paprastai yra parduodamos už kainą, neviršijančią monetoje esančio aukso rinkos vertės daugiau kaip 80 procentų.

2. Šiame skirsnyje investiciniu auksu taip pat laikomi ir vertybiniai popieriai, kurie patvirtina nuosavybės teises į šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytą auksą, taip pat vertybiniai popieriai, patvirtinantys teisę ar pareigą įsigyti ar perleisti vertybinius popierius, patvirtinančius nuosavybės teisę į šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytą auksą.

3. Šio straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodytos aukso monetos šiame Įstatyme nelaikomos numizmatinės paskirties monetomis.

 

INVESTAVIMAS Į FIZINĮ AUKSĄ

  Fizinis auksas turėtų būti privaloma tinkamai parengto investicinio portfelio dalis. Kiekvieno centrinio banko rezervuose yra aukso. Auksas neturėtų būti laikomas kaip investicija, greičiau jis turi būti laikomas juodai dienai arba kaip finansinio draudimo forma. Jis turėtų būti jūsų rankose arba saugykloje. Draudimu nespekuliuojama, todėl negalima spekuliuoti ir fiziniu metalu.

  Fizinis auksas – tai saugiausias būdas išsaugoti ir padidinti savo santaupas ir jas perduoti kitai kartai. Suformavę savo investicinio portfelio pagrindą iš fizinio aukso, galite pabandyti rizikingesnių tipų investicijas į auksą, pavyzdžiui, aukso kasyklų akcijas, investicinius fondus ir t. t.

 

AUKSO SERTIFIKATAI

  Aukso sertifikatus išduoda didžioji dauguma įmonių, kurios užsiima prekyba investiciniu auksu, tokią paslaugą teikia ir UAB Nacionalinis Aukso Bankas. Vienintelės Pert Mint kalyklos (Vakarų Australija) sertifikatai turi valstybės garantijas. Aukso sertifikatai leidžia investuotojams savo tauriuosius metalus laikyti bendrovėse, kuriose jie juos įsigyja. S&P Pert Mint kalyklai skiria aukščiausią AAA kredito reitingą, ir tai yra patikimas ir saugus būdas turėti tauriųjų metalų. Programa netaiko jokio saugojimo, draudimo ir priežiūros mokesčio. Dauguma investuotojų į tauriuosius metalus perka aukso sertifikatus, nes nereikia mokėti už draudimą ir saugojimą, taip pat yra galimybė tauriuosius metalus „išgryninti“ atsiimant fiziniu pavidalu, papildomai sumokėjus tam tikrą luitų gamybos, transportavimo, draudimo mokestį.

  Tokių sertifikatų pranašumas tas, kad jums nereikia papildomai rūpintis turimo aukso saugojimu. Minusas: jūsų turimas auksas tik popieriuje, o norint jį „išgryninti“, atsigabenti pas save kartais tenka sumokėti nemažus gabenimo ir komisinius mokesčius.

 

SKAITMENINIS AR E. AUKSAS

  Skaitmeninė aukso valiuta, aukso gramai arba e. auksas vis labiau populiarėja tarp investuotojų. Šiuo metu įmonių, užsiimančių šia veikla, niekas nekontroliuoja, tik jos pačios save. Šios rinkos operatoriai yra ne bankai, todėl joms netaikomi bankininkystės teisės aktai, todėl jie kelia susirūpinimą, nes šiame sektoriuje galimos sukčiavimo schemos.

  Pliusas: jūs galite pirkti ir pardavinėti auksą realiuoju laiku. Minusas: jūs neturite aukso, turite tik skaičius elektroninėje erdvėje.

 

AUKSO CIKLAS

  Aukso kainų ciklas skaičiuojamas nuo 1971 m., kai JAV prezidentas R. Nixonas atsiejo dolerį nuo aukso (panaikino aukso standartą). Tuo metu aukso kaina buvo 35JAV doleriai, ši kaina galiojo nuo 1934 m. Panaikinus aukso standartą aukso kaina pradėjo kilti, po trejų metų, 1974 m., ji siekė 174 JAV dolerius, tai 400 % kainos šuolis. Po šio kilimo porą metų kaina krito: 1976 m. užfiksuota to laikotarpio aukso kainos žemuma – 107 JAV doleriai, kaina krito apie 40 %. Tai sumažino suminį aukso kainos kilimą iki 200 % 1971–1976 m. laikotarpiu.

  Analizuodami periodą nuo 1976 iki 1982 m., matome panašų kainos judėjimą. Nuo 107 JAV dolerių 1976 m. per kelerius metus kaina pakyla iki tada neregėtų aukštumų – 691 JAV dolerio 1980 m., tai 545 % šuolis. Paskui – kelerių metų kainos korekcija ir 1982 m. aukso kaina pasiekia žemumas – 325 JAV doleriai, kaina nukrito 53 %. Vis dėlto per šį laikotarpį (1976–1982 m.) aukso kaina pakilo apie 200 %.

  Nuo 1982 iki 1999 m. buvo keli aukso kainos kilimai ir kritimai, jie nebuvo tokie dideli kaip1971–1982 m.

  Didelis aukso kainos judėjimas įvyko 2000 m.

  Nuo 253 JAV dolerių minimumo, kuris buvo užfiksuotas 1999 m., iki 1895 JAV dolerių maksimumo 2011 m. aukso kaina išaugo 650 %; paskui ketverius metus vyko 44 % aukso kainos korekcija, kaina nukrito iki 1060 JAV dolerių. Vis dėlto viso šio laikotarpio (1999–2015 m.) suminis aukso kainos prieaugis sudarė 320 %.

  Apžvelgus šiuos laikotarpius, galima drąsiai teigti, kad ilguoju laikotarpiu aukso kaina visada kyla.

  Nuo 2016 m. sausio aukso kaina kyla. Metų pradžioje aukso kaina buvo 1060,30 JAV dolerio, o rugsėjo 1 d. ji siekė 1312,20 JAV dolerio. Per aštuonis mėnesius aukso kaina pakilo 24 %. Matant praeities aukso kainos kilimus galima užduoti sau klausimą: kokias kainos aukštumas auksas pasieks šį kartą?

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika