Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-03-021922.95 €/oz Ag2024-03-0221.36 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Auksas Kalėdoms: ar tikrai apie šios dovanos ištakas žinome viską?

Auksas ir religija visada buvo simboliškai susiję daugybėje civilizacijų nuo antikos iki šių dienų. Nuo religinių meno kūrinių iki religinės simbolikos auksas yra unikalus, nes tarp metalų užima centrinę vietą pasaulio religijose, o jo asociacija su dieviškąja sfera – nepaneigiama.
 
Šventiniu Kalėdų laikotarpiu verta pamąstyti ir prisiminti apie aukso svarbą religijoje. Krikščioniškoje tradicijoje auksas pasirodo pasakojime apie Kalėdas ir jų ryšį su Kristaus gimimu Betliejuje. Pasak Biblijos, kai Jėzus Kristus gimė Betliejuje, grupė išminčių (Magi) atvyko iš Rytų švęsti ir garbinti Kristaus gimimo, atsinešdami dovanų aukso, smilkalų ir miros. Aukso dovana buvo turto ir galios simbolis, bet, pasak religijotyrininkų, ir Kristaus karalystės Žemėje simbolis.
 
Išties, visoje Biblijoje auksas minimas dažnai – nuo pirmosios knygos (Pradžios knygos) iki paskutinės knygos (Apreiškimas Jonui) ir visur tarp jų. Pavyzdžiui, Pradžios knygoje minimos 4 upės, ištekančios iš Edeno sodo, iš kurių viena, Pišonas, „vingiuojanti per visą Havilos kraštą, kuriame yra aukso“ (Per 2:11). O Apreiškimų knygoje Naujosios Jeruzalės aprašymas apibūdinamas kaip „miesto gatvės ­ grynas auksas, tarsi vaiskus stiklas“ (Apr 21:21).
 
Biblijoje auksui priskiriama didelė vertė ir jis dažnai vadinamas vertingiausia medžiaga žemėje ir didžiausia turto forma, jis taip pat gretinamas su dvasine verte, kad būtų parodyta, jog aukso dvasinė vertė yra didesnė už bet kokią jo materialinę vertę. Pavyzdžiui, Ps 119:127 psalmėje sakoma: „Tikrai aš branginu tavo įsakymus / labiau už auksą – labiau už gryną auksą.“
 
Tad nenuostabu, kad auksas vaidina svarbų vaidmenį mūsų krikščionių religijoje.
Krikščionybėje auksas plačiai naudojamas papuošti bažnyčias, katedras ir koplyčias, puošti kryžius, taures ir altorių baldus, auksu auksuoti statulas, puošti rankraščius, vaizduoti aureolę ir dieviškąją šviesą viduramžių ir renesanso mene. Aukso randama ir ant kai kurių Rytų Europos krikščionių stačiatikių bažnyčių paauksuotų kupolų.
 
 
Ką gi turi auksas, kas lėmė jo visuotiną pagrindinių pasaulio religijų ir senovės religinių tradicijų, pvz., Senovės Egipto, patrauklumą? Ir kodėl tauriųjų metalų hierarchijoje auksas turi pirmenybę prieš visus kitus metalus?
 
Priežasčių yra daug ir įvairių. Auksas savo unikaliu švytėjimu ir geltonu blizgesiu simbolizuoja saulės (kuri garbinama nuo pagonybės laikų) spalvą, o religiniame mene auksas siejamas su dienos šviesa ir dieviškąja energija. Ir kadangi religijos vystėsi paveiktos ankstesnių religinių tradicijų, ypatingas aukso statusas religiniame kontekste geneologiškai išliko per visą istoriją nuo vieno laikmečio iki kito.
 
Teigiama, kad Biblinė Sandoros skrynia kurioje turėjo būti laikomi dešimt Dievo įsakymų iki kol bus pastatyta pirmoji šventykla Jeruzalėje, buvo visiškai padengta auksu. O judaizme simbolinė menora (svarbiausias judėjų simbolis) taip pat dažnai gaminama iš aukso. Kai kurie judaizmo raštai taip pat sutampa su įvairiais Senojo Testamento tekstais krikščioniškoje Biblijoje, todėl nuorodos į aukso vertę hebrajiškuose tekstuose ir raštuose tam tikru mastu yra tos pačios nuorodos į auksą, kurios yra ir Senajame Testamente.
Kadangi auksas yra retas ir brangus, jis visada buvo ir bus įspūdinga dovana, kuri branginama ir prisimenama. Aukso dovanojimas, susijęs su Kalėdomis ir krikščioniška tradicija, taip pat su visomis kitomis pagrindinėmis pasaulio religijomis, taip pat yra ir apgalvota dovana, pranokstanti aukso materialinę vertę.
 
 
Būtų naudinga sužinoti apie aukso luitus ir aukso monetas, kurie idealiai tinka dovanoti ir sukurti ilgalaikį įspūdį tiems, kurie juos gauna.
 
Valcambi yra vienas prestižiškiausių ir geidžiamiausių aukštos kokybės aukso luitų pavadinimų pasaulyje. Šveicarijoje pagaminti Valcambi 99,99 % gryno aukso luitai yra ideali dovana. Pavyzdžiui, 100 gramų nukaldintas aukso luitas, pateikiamas stilizuotoje ir saugioje pristatymo pakuotėje, todėl nereikės jaudintis dėl įpakavimo. Valcambi taip pat gamina daugybę mažesnių kaldintų aukso luitų, kurie taip pat yra puikios dovanos, pavyzdžiui, patrauklusis 10 gramų kaldintas aukso luitas, pasižymintis dideliu populiarumu šventiniu laikotarpiu.
 
Be aukso luitų, viena iš labiausiai pasaulyje vertinamų tauriųjų auksinių monetų yra auksinis Kanados klevo lapas, kurį gamina Karališkoji Kanados monetų kalykla Otavoje, Kanadoje. Pagaminta keturių dydžių nuo 1 uncijos aukso monetos iki 0,5 uncijos, 0,25 uncijos ir 0,1 uncijos, auksinių klevo lapų asortimentas siūlo patrauklias dovanų galimybes įvairiais kainų lygiais ir yra graži ir apgalvota dovana gavėjui.
 
Dar viena nesenstanti dovana auksinių monetų kategorijoje – 1 uncijos Austrijos Filharmonijos auksinė moneta, kurią gamina prestižinė Austrijos monetų kalykla, viena seniausių kalyklų Europoje. Šia 1 uncijos auksine moneta, pagerbiamas Vienos filharmonijos orkestras, visame pasaulyje garsus Naujųjų metų išvakarių ir Naujųjų metų dienos koncertais Vienoje, Austrijoje.
 
Be Klevo lapo ir Austrijos Filharmonijos monetų, rasite ir visame pasaulyje žinomas Britannia, Kangaroo bei Eagle auksines monetas, kurios bus stulbinanti dovana artimiesiems.
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika