Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-04-232174.16 €/oz Ag2024-04-2325.50 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Aukso tvarumas

Mūsų įmonė prekiauja tarptautinio masto aukso gamintojų produktais, kurie yra įsipareigoję savo verslą vystyti ekonominio, socialinio bei aplinkos tvarumo linkme. Kalbame apie Valcambi bei PAMP gamintojus, kurie skiria dalį savo resursų tvarumui kurti. Turint omenyje, jog auksas yra viena iš nedaugelio apčiuopiamų investicijų, pradedančiam ar patyrusiam investuotojui svarbu, kokį kelią nuėjo jo investicija prieš patekdama į portfelį.
 
Tvarumas apibrėžiamas kaip bendras tikslas žmonėms mūsų planetoje gyventi kuo ilgiau ir kuo geriau. Tvarumas itin priklauso nuo ekonomikos: ar mūsų darbdavys mums suteikia lygias galimybes, ar dirbame sąžiningame versle, ar verslas neteršia gamtos, ar prisideda prie infrastruktūros kūrimo? Šie klausimai neaplenkia ir aukso rinkos. Vis dėlto, auksas yra fizinė prekė ir jo kelionė nuo kasyklų iki investuotojų portfelio turi atitikti tvarumo standartus. Taigi, ką turėtų žinoti sąmoningas investuotojas apie aukso industrijos tvarumo standartą?
 
Pirmiausia, svarbu, jog aukso kelione prasideda tvariose bei etiškose aukso kasyklose. Mes tikime, jog atsakinga aukso kasyba palaiko tvarų socioekonominį vystymąsi šalyse ir bendruomenėse, kuriose aptinkamas auksas. Aukso kasyba sukuria gerai apmokamas darbo vietas, prisideda prie mokesčių sistemos tų šalių valdžioje ir suteikia galimybę didinti bendrą ekonominį išsivystymą. Todėl yra itin svarbu, jog investuotojai, vartotojai ir kitos suinteresuotos šalys žinotų, jog auksas, kurį jie įsigijo, buvo išgautas etiškai ir tvariai.
 
Kas gi įeina į „etiškai ir tvariai“ išgauto aukso sąvoką? Vienas iš aspektų yra konfliktų išvengimas. Bent dešimtmetį aukso bendruomenėje stebimos tendencijos tarp aukso ir neteisėtų konfliktų kaip civiliniai karai ir karinis aktyvumas. Nors šių įvykių skaičius mažas, vienas iš iššūkių gaunant auksą yra tokių konfliktų užkirtimas. Kitas aspektas yra investavimas į aukso gavybą. Dažnai atradus pakankamus aukso rūdos kaupinius, užtrunka bent 10 metų, kai sukuriama daugybinė aukso išgavimo infrastruktūra. Žinant, jog auksas yra retas ir dažnu atveju įmonės neranda komerciškai panaudojamo aukso šaltinių, skaidrumo užtikrinimas (kylančių konfliktų sprendimas ir kt.) šioje veikloje yra būtinas prisidedant prie etiškos gavybos.
 
Kitas ūmus tvarumo aspektas yra klimato kaita. Turbūt ne paslaptis, jog aukso industrija palieka anglie pėdsaką mūsų planetoje taip didindama klimato kaitą. Iki 2050 tyrimuose ir švietime lyderiaujanti Pasaulio aukso taryba (PAT) užbrėžė įmonėms tikslą pasiekti bendrą anglies pėdsako nulį kartu su Paryžiaus susitarimu, o jau minėtos Valcambi ir PAMP inicijavo virsmą išleisdamos aukso investicijas, kurios neturi anglies pėdsako. Jei aukso gavybos ir skirstymo įmonės turi kartu su likusiu pasauliu pereiti į anglies pėdsako mažinimo strategiją, paties aukso įtraukimas į investuotojo portfelį turi teigiamą poveikį portfeliui žiūrint iš klimato perspektyvos bei lyginant su kitomis investicijų formomis*.
 
Taigi, tvarumo klausimas išlieka atviras. Kiekvieno investuotojo atsakomybė yra turėti bendrą požiūrį į visą ekonominė ekosistemą ir nuspręsti, ar jo investicijos yra tvarios. Tai taip pat svarbu ir aukso rinkoje. Svarbu domėtis perkamo aukso kelione nuo kasyklų iki jūsų portfelio, jog prisidėtumėte prie tvarumo kūrimo.
 

*World Gold Council. Gold and Climate Change: Decarbonising Investment Portfolios, 2021.
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika