Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-04-222240.50 €/oz Ag2024-04-2226.83 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Aukso spalvos juvelyriniuose gaminiuose

Įvairių spalvų auksas

 
Tradiciškai gaminiai iš aukso turi ryškiai geltoną atspalvį. Kai kuriais atvejais auksas gali turėti rausvą atspalvį. Pats metalas be priemaišų turi įprastą geltoną spalvą. Tačiau juvelyrikos pramonėje grynas (aukščiausios prabos) auksas nenaudojamas, nes jis turi mažą atsparumą deformacijai (yra sąlyginai minkštas).
Nuo ko priklauso nuo aukso spalvos?
Paprastai tauriuose metaluose natūralioje jų būklėje jau yra apie 1% priemaišų. Kalbant apie juvelyriką, bendra ligatūros dalis šiuo atveju siekia apie 40%. Specifinis įvairių cheminių elementų svoris ir nulemia galutinio produkto atspalvį. Kad auksiniai gaminiai būtų labai atsparūs, auksas yra sumaišomas su kitais metalais, kurie keičia tiek jo fizines savybes, tiek ir pačio lydinio spalvą. Aukso ir kitų metalų proporcingumą reglamentuoja praba.
Gryno aukso spalva yra geltona, kuri ir yra lydinio pagrindas. Kaip papildomus elementus, juvelyrai naudoja: paladį, varį, cinką, sidabrą ir kt.. Čia, kaip sakoma, „technikos klausimas“. Aukso lydinių kūrimo technologijų yra gana daug. Visi jie reikalauja gilių žinių ir patirties iš juvelyro.
Šių dienų juvelyrikos pramonėje  galima rasti didelę spalvų įvairovę. Parduotuvių lentynose galite rasti papuošalus pagamintus iš balto, violetinio, žalio ir net juodo aukso. Jo spalvą lemia kokybiška ligatūros sudėtis ir proporcingas medžiagų santykis.
 
Baltasis auksas
 
Papuošalai iš balto aukso yra laikomi klasikiniais juvelyrikos pramonėje. Baltą spalvą lydiniui suteikia papildomi komponentai, kurie yra įmaišomi į aukso sudėtį, tai gali būti paladis, sidabras, platina ir pan. Išorinės balto aukso charakteristikos naudojant sidabrą yra beveik tokios pačios, kaip ir su platina, tačiau juvelyrinių gaminių kaina yra daug mažesnė. Būtent šie balto aukso požymiai jį daro populiariu.
Tokios sudėties lydinius lengva apdoroti, tai leidžia juvelyrams sukurti unikalius papuošalus.
 
Juodasis auksas
Papuošalai iš juodojo aukso, pasirodė ne taip seniai ir tapo „egzotika“ juvelyrikos pasaulyje. Tokio lydinio gavimo būdų nėra daug, ir dauguma juvelyrų saugo tai paslaptyje. Kai kurie juvelyrai kaip priedą naudoja chromą arba nikelį. Oksidacijos procese metalų spalva tampa juoda.
Juvelyrinių dirbinių, pagamintų iš juodojo aukso kaina yra didelė. Dažniausiai tokių juvelyrinių papuošalų kaina yra gerokai didesne nei tradicinių papuošalų iš geltono aukso ir ne visi gali sau leisti tokius gaminius įsigyti.

Raudonas auksas
Raudonas auksas turi mažiausiai priemaišų, tai lemia jo didelę paklausą tarp pirkėjų. Tokios spalvos dirbiniuose grynas auksas yra maišomas su variu.
Juvelyriniai dirbiniai iš raudono aukso buvo labai populiarūs dvidešimto amžiaus antrojoje pusėje. Iš jo sukuriami sudėtingi juvelyriniai dirbiniai, turintys platų dizaino sprendimų spektrą. Galima rasti papuošalų, kuriuose raudonas auksas yra papildytas kitokiais atspalviais.
 
Geltonas auksas
Geltona spalva yra klasikinė aukso lydinio be priemaišų versija. Šios spalvos papuošalai gaminami ne iš gryno aukso. Kad būtų užtikrintas papuošalo stiprumas, auksas yra maišomas su vario, sidabro, paladžio ir kitokiais komponentais, kurie užtikrina jo kietumą.
Dažniausiai juvelyrikos parduotuvių lentynose sutinkamuose geltono aukso papuošaluose yra minimalus vario kiekis. Tokie juvelyriniai dirbiniai gali būti papildyti spalvotais akmenimis ar kitais dekoratyviniais elementais, kurie pabrėžia natūralų aukso grožį.
 
Rožinis auksas
Rožinis auksas yra labai populiarus tarp išskirtinių papuošalų gerbėjų. Subtilus rožinis aukso atspalvis puikiai pabrėžia moteriškumą. Tokios spalvos papuošalai su brangakmeniais atrodo neprilygstamai. Įžymūs dizaineriai šios spalvos metalą naudoja tam, kad sukurtų unikalius juvelyrinius dirbinius, kurie gali būti laikomi meno kūriniais.
 
Žalias auksas
Gaminiai iš žalio aukso yra reti. Tokius papuošalus dažniausiai mėgsta asmenybės, mėgstančios išsiskirti. Socialinis statusas, taip pat yra labai svarbus, nes tokių egzotinių gaminių kaina yra gana didelė.
Tiesą sakant, žalias atspalvis yra arčiau alyvuogių ar geltonos-žalios spalvoms. Ši spalva gaunama derinant auksą su nikeliu, kaliu. Talentingi juvelyrai dažnai naudoja žalią auksą, kad gautų retus ir originalius dirbinius.
 
Mėlynas ir žydras auksas
  
Mėlynojo aukso lydiniai dažniausiai paginami intermetaliniais junginiais. Mėlynos spalvos gavimo technologija yra gana sudėtinga, todėl mėlyna spalva juvelyriniuose dirbiniuose dažniausiai randama kaip kompozicijos detalės.
Išgauti mėlyną atspalvį juvelyrai naudoja chromą, indiumą arba kobaltą. Kiekvienas iš šių elementų, sumaišytas su grynu auksu, padeda išgauti mėlyną atspalvį, kuris yra retas. Paprastai tokie gaminiai yra gaminami pagal užsakymą.

Rudas auksas
Rudas auksas yra viena iš naujosios mados tendencijų juvelyrikos rinkoje. Kaip pagrindinis lydinio komponentas, be aukso, naudojamas varis. Dėl cheminio poveikio lydiniams, metalas įgauna rudą spalvą. Kad būtų užtikrintas mechaninis stiprumas, produktas yra apdorojamas kelis kartus. Nepaisant technologijos sudėtingumo, modernūs juvelyrai sugeba sukurti unikalius papuošalus. Žymiausi juvelyrikos namai savo asortimente būtinai turi juvelyrinių dirbinių kolekcijas iš rudojo aukso.
 
 
 
 
 
 
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika