Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-02-211879.44 €/oz Ag2024-02-2121.43 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Medalis Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečiui Paminėti

Medalis Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečiui Paminėti

295.00

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Slapukų ir privatumo politika būtini laukai
Kodas:
CKGK011
Svoris:
100.0000000 Kg.
Sandėlyje:
1
Metalas / Praba:
žalvaris
Diametras:
70 mm
Rekomenduojama:
dovanojimui, kolekcionavimui
Statusas:
yra sandėlyje
Komplektacija:
dėžutė, sertifikatas
Tiražas:
1 000

Lietuvos valstybė švenčia šimtąsias savo atkūrimo metines. Tai puiki proga prisiminti tuos žmones, kurie kūrė šią valstybę, ir tuos, kurie kovojo dėl Nepriklausomos Lietuvos idėjos bei idealų.

Per šį trumpą, bet labai svarbų ir sunkų jos gyvavimo laikotarpį atsiskleidė ne viena asmenybė. Po baudžiavos panaikinimo Lietuvos kaimo žmonės įgavo realias galimybes siekti mokslo ir taip suformuoti Lietuvių tautai svarbų inteligentijos sluoksnį, kuris, progai pasitaikius, prisiėmė atsakomybę kurti savo valstybę ir ją puoselėti. Ši idėja tuo metu turėjo ir kitokių alternatyvų: galėjo tapti Lenkijos, Sovietų Rusijos, Vokietijos dalimi ar provincija, todėl kiekvieno žmogaus indėlis šiame sudėtingame Nepriklausomos valstybės projekte buvo esminis ir lemiamas. Medalyje šie žmonės yra sugrupuoti pagal veiklos sritis. Jų veidų reljefai ir parašytos pavardės leidžia atpažinti žmones, sunkią valandą prisiėmusius lyderių vaidmenis – valstybės vadovus, kariuomenės vadus, mokslininkus, poetus, menininkus ir kitus kūrėjus. Toks mūsų istorijos pateikimas, savo idėja artimas 1930 metų Lietuvos albumui, šiais laikais nėra įprastas, nes mes labiau linkę skirstyti, abejoti, kvestionuoti ir net juodinti, nei didžiuotis ir lygiuotis. O juk turime į ką... Taip pat vienoje vietoje sudėti Lietuvos valstybės atkūrimą su stojimu į NATO ir Europos Sąjungą – tai mintis įamžinti šį iškalbingą faktą, kurio iki galo dar nesame įsisąmoninę. Dailininkei svarbi ne tik kiekviena detalė, bet ir visuma. Lietuvos čia daug ir ji yra didi.

Reverse matome šios idėjos gynėjus. Daugiausia tai yra Lietuvos Nepriklausomybės kovos su bolševikais, bermontininkais ir lenkais, tačiau savo vietą atrado ir Lietuvos partizanai bei 1991 metų valstybės gynėjai. Toks situacijos pateikimas nėra naujas, tačiau visas laisvės kovas apibendrinant devizu „Jie kovojo vardan laisvos, orios valstybės“ yra didelis žingsnis į priekį, formuojant esminį Lietuvos gynėjų naratyvą, kuris sujungia praeitį, dabartį ir ateitį.

Minėtina ir medalio nuotaika. Jeigu iš averso į mus žvelgia savo darbus atlikę ir mus tarsi vertinantys protėviai bei patriarchai, tai reverse mes matome aktyviai veikiančius asmenis, kurie nedvejodami imasi veiksmų. Toks gilus medalio emocinis užtaisas sustiprina ir pagrindinius simbolius: energingą dailininko Juozo Zikaro Vytį ir to paties autoriaus Laisvės statulą. Tai, kad pasirinktos šio autoriaus ir būtent šios figūros nėra sutapimas – dailininkei priimtina ir perimtina šio iškilaus lietuvių dailininko stilistika ir išraiškos formos, pridedančios dokumentiškai tiksliam atvaizdavimui idealizmo ir vidinės energijos.

Lina Kalinauskaitė savo kūryba tęsdama Juozo Kalinausko pradėtus darbus jau yra sukūrusi ne vieną svarbų paminklą Lietuvos valstybei ir Lietuvos kariams, taip išlaikydama šiais laikais reikalingą Nepriklausomos valstybės ir laisvės kovų idėjos kursą, adaptuojant jį šios dienos vertintojui ir valstybės statytojui.   Ši metalo poezija turi savo jėgą, nepasiduodančią devalvacijai ir užmarščiai.

Vardan tos Lietuvos...

 

Karo istorikas prof. dr. Valdas Rakutis

Lietuvos kariuomenės vado patarėjas

 

Kauno tvirtovės parko direktorius

Autoriai: Lina Kalinauskaitė.

Medžiaga: žalvaris.

Tiražas: 100 Sidabrinių,

1000 Žalvarinių. 

ø 70 mm. 

Nukalta Lietuvos monetų kalykloje.

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika