Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-03-021922.95 €/oz Ag2024-03-0221.36 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Double Eagle, Liberty

Double Eagle, Liberty

2176.73
Išparduota

Klausimas

Užpildę ir išsiųsdami šią formą Jūs, kartu, sutinkate ir su mūsų svetainės Slapukų ir privatumo politika būtini laukai
Supirkimo kaina:
1823.25
Kodas:
BUSDEXX0033-G
Svoris:
30.0926138 Kg.
Metalas / Praba :
AU / 900
Monetos masė::
33, 43 g.
Aukso masė:
0,9675 oz (30,09 g)
Diametras, mm:
34
Monetos storis, mm:
2,41
Kilmės šalis:
JAV
Gamintojas:
US Mint
Rekomenduojama:
Investavimui
Statusas:
pagal užsakymą
Prekės pristatymas:
iki 5 darbo dienų

                                                                                                                                                                                                  

Pastaba: šios monetos buvo apyvartoje, todėl gali būti pabraižytos.

Monetos parduodamos įvairių kaldinimo metų.

Šios monetos buvo kaldinamos dviejų tipų. Monetos kaldintos nuo 1849 iki 1907 metų vadinamos "Haed", o monetos kaldintos nuo 1907 iki 1933 metu vadinamos "Liberty".

Monetų, kaldintų nuo 1849 m. iki 1907 m., averse pavaizduotas Laisvės merginos (angl. Lady Liberty) profilis, nukaldinimo metai ir 13 žvaigždžių. Pastarosios, išsidėsčiusios visai netoli monetos briaunų, simbolizuoja 13 Amerikos kolonijų. Merginos plaukus puošia karūna su užrašu „Laisvė“ (angl. Liberty).

Reverse pavaizduotas erelis su išskleistais sparnais ir snape laikantis alyvuogės šaką – klasikinį taikos simbolį. Be to, monetoje nukaldintas ir strėlių ryšulys simbolizuojantis karinę narsą. Taip pat pateikiamos ir Amerikos kolonijas simbolizuojančios žvaigždės. Reverse yra užrašai „Mes tikime dievu“ (angl. In God We Trust) ir „Jėga vienybėje“ (lot. E Pluribus Unum). Raidė po ereliu nurodo kokio miesto kalykloje buvo kaldintos monetos: „CC“ Karson Sitis, „D“ Denveris, „O“ Naujasis Orleanas, „S“ San Franciskas, monetos kuriose nėra raidės buvo kaldinamos Filadelfijos kalykloje. 

Monetų kaldintų nuo 1907 iki 1933m. averse pavaizduota Augusto Saint-Gaudens Laisvės statula (angl. "Lady Liberty"), t.y. pavaizduota stovinti moteris dešinėje rankoje laikanti deglą, o kairėje - alyvmedžio šakelę. Taip pat nurodoma ir monetos išleidimo metai. Raidė virš metų nurodo kokio miesto kalykloje buvo kaldintos monetos: „CC“ Karson Sitis, „D“ Denveris, „S“ San Franciskas, monetos kuriose nėra raidės buvo kaldinamos Filadelfijos kalykloje. 

Reverse pavaizduotas virš kylančios saulės skrendantis erelis. Monetos reverse užrašyta monetos nominalas "Twenty Dollars" (20 dolerių). Taip pat nukaldinti užrašai: „Jungtinės Amerikos Valstyjos“ (angl. United States of America) ir „Mes tikime dievu“ (angl. In God We Trust). 

20 dolerių nominalo Amerikos "Double Eagle" yra vadinama Amerikos monetų karaliumi. Šios monetos buvo kaldinamos 1849 – 1933 metų laikotarpiu. Iš pradžių buvo gaminamos 10 JAV dolerių nominalo monetos, kurios pavadinimas buvo "Auksinis Erelis“ (angl. Golden Eagle). Vėliau buvo nuspręsta gaminti dvigubai didesnio nominalo monetas (20 JAV dolerių) ir pavadinti jas „Dvigubu Ereliu“.

Moneta „Dvigubas Erelis" yra kaldinta iš 900 prabos aukso. Monetos bendrasis svoris yra 33, 43 gramo, o gryno aukso joje yra beveik viena Trojos uncija 0.9675 oz (30,09 g).

XIX ir XX amžiuje šios monetos buvo ekonomikos ir JAV finansų rinkos pagrindas. 20 dolerių vertės auksinės monetos buvo naudojamos visose ekonominio gyvenimo srityse: nuo paprastų gyventojų sandorių iki milijoninių operacijų tarptautinėje rinkoje.

„Dvigubas Erelis" visada buvo turto simbolis. 1900 metais monetos "Double Eagle" vertė viršijo daugumos žmonių mėnesinę algą. Monetos perkamosios galios ypatumus iliustruoja šie 1900 metų kainų pavyzdžiai: kambarys viešbutyje "Plaza" kainavo 1,5 dolerio parai, bilietas į Brodvėjaus teatrą – 35 centus, penkių patiekalų vakarienė geriausiame restorane – 75 centus, alus ir sumuštinis – 5 centus. Kitaip tariant, išleisti 20 dolerių Niujorke per savaitgalį buvo nelengva net dideliam išlaidautojui.

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika