Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-07-162263.31 €/oz Ag2024-07-1628.71 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99997
I-V 9-16 val.

Investicinio aukso moneta „Vienos filharmonija“ švenčia 30-metį

Neseniai Berlyne vykusioje 48-ojoje Pasaulio pinigų mugėje Austrijos monetų kalykla tapo garbingu svečiu: šiais metais Vienos monetų kalykla švenčia 125-ąsias įkūrimo metines ir investicinio aukso monetos „Vienos Filharmonija“ išleidimo 30 -metį.

Nuo 1989 m. sausio 1 d. monetų kaldinimas Austrijoje buvo patikėtas tik Vienos monetų kalyklai.

Iki tų metų Austrijoje į auksinės monetos buvo žiūrima kaip į dovaną, kurią dovanodavo močiutės, seneliai, krikšto tėvai, tetos ir dėdės. Šiems tikslams Austrijos monetų kalykla kaldino visą rinkinį auksinių monetų su imperatoriaus Franzo Juozapo I atvaizdu, tarsi pirmojo pasaulinio karo niekada nebuvo. Tai buvo žymiosios 100, 20 ir 10 kronų nominalo monetos, kurios buvo kaldinamos nuo 1892 iki 1916 m.
Iki 1989 m. auksinės monetos, kurios buvo išleidžiamos kaip oficialūs apyvartiniai pinigai, vis dar buvo nepatrauklūs investuotojams, nes šios monetos buvo apmokestinamos PVM. Tuo metu daugelis pirkėjų, investuotojų, kolekcionierių pirkdavo ne Europoje nukaldintas investicines auksines monetas: „Krugerrand“, „American Eagle“ arba „Maple Leaf“, kurios buvo pardavinėjamos be mokesčio. Todėl Austrijos monetų kalykloje buvo priimtas sprendimas, kuriam vadovavo Paulas Bergeris, įtikinti Parlamentą priimti įstatymą, kuris leistų jiems kaldinti savo nacionalines investicines monetas neapmokestintas jokiais mokesčiais. Taigi, nuo šios datos, remiantis Europos bendrijos taisyklėmis, visos monetos, nukaldintos iš aukso nuo 1800 m., buvo atleistos nuo pridėtinės vertės mokesčio.
Bet kokią temą pasirinkti, kas bus vaizduojama ant šio monetos? Kas gali geriausiai atstovauti Austriją? Buvo aptariama daug idėjų, nuo garsiosios Alpių Edelweiso gėlės iki moteriškos šalies alegorijos, analogiškos Prancūzijos Marianai, Anglijos Britanikai ar Šveicarijos Helvetijai. Prieštaravimai tęsėsi ilgai, kol nebuvo pasirinkta muzikinė tema ir žymiausias pasaulyje simfoninis orkestras: Vienos filharmonija, kurios Naujametinis koncertas buvo transliuojamas visame pasaulyje.
Monetos svoris pasirinktas 1 trojos uncija, atitinkanti 31,104 gramų, 37 mm skersmens ir 2000 šilingų nominalas, šiuo nominalu monetos buvo kaldinamos iki 2002 metų, po to nominalas pakeistas į 100 eurų. Aukso grynumas 999,9 praba.
Garsus Austrijos monetų kalyklos graveris Thomasas Pezendorferas sukūrė Vienos filharmonijos monetos dizainą, kuriame averso centre pavaizduoti styginiai instrumentai su arfa, ragu ir fagota fone. Reverse pavaizduoti garsieji neoklasikiniai vargonai, kurie yra Musikvereino koncertų salėje.
Prieš 30 metų sukurta „Golden Vienna Philharmonic" netrukus buvo papildytas sidabro ir platinos versijomis. Šiandien ši moneta yra viena iš penkių populiariausių pasaulio monetų. O investicinio aukso portfelis be šios monetos yra praktiškai neįsivaizduojamas.
 
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika