Auksas Eur/oz

Kraunama ... 

Sidabras Eur/oz

Kraunama ... 
Au2024-03-011887.97 €/oz Ag2024-03-0120.88 €/oz
    • Jūsų krepšelis tuščias.
    • Svarbu! Krepšelio kainos fiksuojamos 15-kai minučių

+370 640 99995
I-V 9-16 val.

Nikolajaus II auksiniai rubliai

Nikolajaus II auksinės monetos – tai piniginiai vienetai, nukaldinti valdant carui, t. y., 1894–1917 m. Žinoma, visos šio laikotarpio monetos yra gana retos ir vertingos, tačiau kai kurie egzemplioriai yra ypač brangūs. Tai 1906 m. 5 ir 10 rublių nominalo monetos, taip pat dovanų kopijos. Kaina gali siekti kelis tūkstančius JAV dolerių, priklausomai nuo nominalios vertės, išvaizdos ir mechaninių pažeidimų.
 
Aukso ir sidabro monetų era jau seniai praėjo, tačiau susidomėjimas iš jos išlikusiais senoviniais artefaktais neišblėso. Investuotojų ir kolekcininkų itin mėgstamos auksinės Nikolajaus II monetos, tarp kurių – išties pasakiškos vertės ir išskirtinio retumo pavyzdžiai.
Imperatoriaus Nikolajaus II valdymo laikais auksinės monetos buvo kaldinamos 1897–1911 m. Jie buvo pagaminti iš lydinio, kuriame buvo 9 dalys gryno aukso ir 1 dalis vario kaip legiruojančio metalo, nuo kurio lydinys įgauna būdingą rausvą atspalvį. Tuo laikotarpiu išleistos trys pagrindinės auksinių monetų kategorijos:
  • naudoti tiesiogiai Rusijos imperijoje
  • gyvenvietėms Suomijos teritorijoje, kurios tuo metu buvo Rusijos imperijos dalis
  • atminimo (dovanojimo), skirtos reikšmingam įvykiui ar naudojamos kaip asmeninės.

 

Pradėkime nuo monetų, naudotų Rusijos imperijoje. Šios monetos buvo kaldinamos kasmet milžiniškais tiražais ir buvo panašaus dizaino. Averse tradiciškai buvo caro Nikolajaus II profilis, reverse – imperijos herbas. Jie skyrėsi kaldinimo datomis, kalyklos meistrų inicialais, nominalu ir svoriu.

Atsiskaitymams Suomijoje buvo nukaldintas atskiras piniginis vienetas – pašto ženklai. Buvo išleistos dviejų nominalų monetos: 10 ir 20 markių. Aukso gabalų skersmuo buvo 1,91 ir 2,14 cm, svoris – atitinkamai 3,23 ir 6,45 g. Averse iškaltas Rusijos imperijos herbas, užrašai „FINLAND“, „SUOMI“, reverse – vardas, grynumas, nukaldinimo metai.
 
Vadinamieji “imperialiai” priklauso Nikolajaus II dovanotoms auksinėms monetoms. Pirmieji pavyzdžiai buvo išleisti 1895 m. Pusiau imperialai (5 rubliai) ir imperialai (10 rublių) skirtumas buvo esminis – svoris buvo trečdaliu didesnis nei vėliau pagamintų auksinių. Jų produkcija buvo labai maža: buvo pagamintos 36 pusiau imperialai ir 125 imperialai. Dvidešimt penki rubliai, arba 2,5 imperialai, buvo išleisti du kartus: 1896 m., Nikolajaus II karūnavimo garbei – 301 vnt. Iki keturiasdešimtųjų caro metinių 1908 m. buvo nukaldinti dar 175 egzemplioriai. Kita proginė moneta buvo didžiausio nominalo – 37,5 rublio, arba 100 frankų. Jis taip pat buvo pagamintas tik Nikolajaus II dovanoms, 235 vnt. Skersmuo - 3,22 cm, svoris - 32,26 gramai, iš kurių daugiau nei 29 gramai yra gryno aukso.
 
Kokios gi yra rečiausios ir brangiausios Nikolajaus II auksinės monetos? Didžiausia verte pasižymi auksiniai rubliai, kurių išleista ne tūkstančiais, bet šimtais ar net dešimtimis. Be dovanojamų monetų, galima išskirti auksines 5 ir 10 rublių monetas, išleistas 1905–1907 m., nes tuo metu dėl Rusijos imperijos ir Japonijos karo ir po revoliucijos Nikolajus II įsakė sumažinti pinigų kaldinimą iš tauriųjų metalų iki minimalios apyvartos. Taigi 1906 metais buvo pagaminta tik 10 auksinių 5 ir 10 rublių monetų, o 1907 metais – 109 auksiniai penketai.
 
Dauguma Nikolajaus II eros monetų buvo išleista milžiniškomis, milijoninėmis partijomis, nes jos buvo skirtos atsiskaityti grynaisiais. Puikios būklės egzempliorių išliko nedaug, todėl tokio stovio monetos yra labai vertinamos. Unikalus Nikolajaus II laikų pinigų pavyzdys yra bandomieji banknotai. Į apyvartą jie nepateko, bet pagaminta 5 komplektai.
 
Dažnu atveju investuoti pinigus į antikvarą yra pelninga, tačiau reikia pasirinkti vieną iš dviejų: arba daug investuoti ir per 10 metų gauti pajamų, arba išleisti palyginti mažai, bet tik užtikrinti anūkų ateitį. Carinių auksinių pinigų iš Nikolajaus II eros kaina bėgant metams tik augs, visgi, vienareikšmiškai pasakyti, kas nusveria, neįmanoma: investavimas į auksines monetas turi ir pliusų, ir minusų. Prie neigiamų dalykų reikėtų pridėti: monetų paiešką, mažą likvidumo lygį ir poreikį užtikrinti kiekvienos kopijos saugojimą.
 
Bendrai tariant, retos šio laikotarpio auksinės monetos yra imperialai (10 rublių monetos) ir pusiau imperialai (5 rublių monetos). Jos buvo leidžiamos tik trejus metus – nuo ​​1895 iki 1897 m. Jie būtinai buvo pritvirtinti su užrašu „imperatoriškasis“. Vidutiniškai per metus buvo išleista tokių monetų: iki 130 vienetų imperatoriškų ir iki 40 vienetų pusiau imperinių. Visi jie turėjo didelį svorį (kaip ir Aleksandro III laikais). Kitos to paties nominalo monetos buvo išleistos jau „apšviestos“. Šiandien jie gali kainuoti iki 50 000 JAV dolerių.
 
Tarp numizmatų ir kolekcininkų taip pat vertinamos 25 rubliai, skirti dovanojimui, ir auksinės šimto frankų monetos. Pirmieji buvo nukaldinti 1896 m. – Nikolajaus II inauguracijai atminti ir 1908 m. – caro 40-mečiui. Šiandien tokios monetos gali kainuoti apie 150-170 tūkstančių JAV dolerių. Šimtas frankų yra labai neįprasta moneta Rusijos imperijai; ji atitiko 37,5 rublio, o savo pavadinimą tikriausiai gavo tam, kad sustiprintų Prancūzijos ir Rusijos santykius, arba būtų panaudojama kazino. Šiandien jos kaina rinkoje yra apie 150 tūkstančių JAV dolerių.
 
Šiandien „nikolaškės” ir „penketukai“ atlieka tą pačią funkciją kaip ir caro laikais: jie naudojami kaip taupymo priemonė dėl vis augančios vertės. Tokių monetų kaina yra susieta su aukso verte ir šiais laikais priklauso nuo tauriojo metalo biržos kainos.
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Slapukų ir privatumo politika